Saskaņā 14. aprīļa valdības sēdē izskatīto projektu par atbalstu saistībā Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi, atbalstam par slaucamu govi vai realizētu liellopu nebūs jāpiesakās, – pamatojoties uz Lauksaimniecības datu centra un Lauku atbalsta dienesta datubāzēs uzkrāto informāciju, Lauku atbalsta dienests atbalstu aprēķinās un ieskaitīs ražotāju kontā.

Taču, atbalsts tiks rēķināts un piešķirts tikai tad, ja jūlijā Zemkopības ministrijas veiktie aprēķini par ienākumu samazinājumu attiecīgajā nozarē apliecinās, ka ražotāju ieņēmumi valsts griezumā šogad laikā no aprīļa līdz jūnijam (ieskaitot) ir samazinājušies par 20 procentiem vai vairāk.

Apgrozījuma izmaiņas savukārt tiks vērtētas attiecībā uz atbalstu par apgrozījuma samazinājuma radītajām grūtībām. Šeit atbalsts būs pieejams pārstrādes uzņēmumiem, kā arī primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, kuri nesaņems atbalstu ienākumu stabilizēšanai (sk. iepriekšminēto). Šajā gadījumā apgrozījuma samazinājums tiks vērtēts katra uzņēmuma (ražotāja) individuālajā līmenī, pēc operatīvo bilanču un peļņas-zaudējumu aprēķina datiem.

Zigmārs Ķikāns ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Direktors